Historie značky SONAX

Historie značky SONAX

Historie značky SONAX sahá až do roku 1903. V tomto roce Franz Hoffmann, pradědeček současného majitele společnosti Manfreda Hoffmanna, začal v Neuburgu těžit křemík, velmi jemný minerál, který se dále zpracovával do leštidel pro domácnost. Tyto výrobky byly původně prodávány pod značkou SONA.

Po druhé světové válce, v roce 1950, rozšířila společnost Hoffmann Group svou technologii o leštěnky na automobily a značka byla rozšířena o písmeno „X“ (coby synonymum pro vosk/wax). Tak vznikl název SONAX a společnost se začala prezentovat výhradně v odvětví péče o automobily.

Začátky byly jednoduché: čtyři zástupci SONAXu projeli Německem v plně naloženém VW Beetle. Rozhodující byl osobní kontakt se zákazníky; reklama tehdy nepřicházela v úvahu.

Průlom pro produkty SONAX přišel s německým ekonomickým zázrakem. Od poloviny 60. let společnost SONAX dodala prvním plně automatickým mycím systémům vysoce kvalitní čisticí  prostředky a produkty na ochranu laku. Současně byl průběžně vyvíjen program pro ruční údržbu vozidel. Stále více lidí si hrdě kupovalo osobní auta. O sobotách byly automobily rituálně umývány (jen zřídka obsluhou čerpací stanice) většinou ručně samotnými hrdými majiteli. Potřeba produktů pro péči o automobily rychle rostla - a s tím i úspěch značky SONAX.
Společnost SONAX se brzy otevřela pro další trhy: zemědělský průmysl, železářský průmysl, lesnictví, stavebnictví, výrobní technologie a sanitární průmysl - to vše dokázala pokrýt svými prémiovými produkty.

Dnes je značka SONAX zastoupena na trzích ve více než 100 zemích po celém světě. Podíl exportu vzrostl na více než 43 procent. Celosvětově představují výrobky SONAX nejvyšší kvalitu „Made in Germany“ a jednoznačně přesvědčují spotřebitele svým vynikajícím efektem a skvělým výkonem. Svědčí o tom také velký počet testovacích úspěchů a ocenění, která každoročně udělují nezávislé instituce jako DEKRA nebo GTÜ produktům SONAX.

Historie značky SONAX

O nás

Firma SONAX GmbH je držitelem certifikátu ISO 9001:2008.

Provozovna

Motorsport spol. s r.o.
Poděbradská 29/541
190 00 Praha 9 - Vysočany
bankovní účet: 656552/0300

e-mail: sonax@motorsport.cz

Otevírací doba:
pondělí - pátek: 8:00 - 16:30 hod.
Centrální sklad, prodejna a výdejní místo e-shopu

IČ: 15887405
DIČ: CZ15887405

SLEDUJTE NÁS

SONAX na FacebookuSONAX na Youtube